Agrárgazdaság
Mintát ad az egész uniónak
Magyar Minőség Háza Díjat kapott a Széchenyi Kártya.
A Magyar Minőség Társaság és a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság által életre hívott Magyar Minőség Háza Díj a kiemelkedő minőségű hazai termékek és szolgáltatások népszerűsítését, széles körben történő megismertetését célzó kezdeményezés. A díjra minden olyan Magyarországon gyártott vagy forgalmazott termék pályázhat, amelynek egyenletesek és kiemelkedőek a minőségi jellemzői.
A Magyar Minőség Háza Díjra az idén 55-en pályáztak, és a független szakértői zsűri érdemesnek találta a Széchenyi Kártya konstrukciót a díjra.
Krisán László, a Széchenyi Kártya programot koordináló KA-VOSZ Zrt. vezérigazgatója elmondta, hogy a díj komoly elismerés a konstrukcióban együttműködő szervezeteknek, a VOSZ-nak és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarának is, e szervezetek több mint öt éve folyamatosan dolgoznak azon, hogy a kisvállalkozások könynyebben jussanak hitelhez.
A vezérigazgató szerint a zsűri elsősorban azt értékelte, hogy a kedvezményes hitelkonstrukció mögött standard eljárásrend és egységes, a bankokkal és az államkincstárral is kapcsolatot tartó informatikai rendszer áll, amely átláthatóan és naprakészen végzi az igénylések nyomon követését, a támogatások nyilvántartását és elszámolását. A konstrukcióban eddig összesen 440 milliárd forint hitelhez jutottak a vállalkozások. Krisán László szerint az elismeréssel a KA-VOSZ újabb lendületet kapott a Széchenyi Kártya versenyképességének fenntartásához, a feltételek a kisvállalkozások mindenkori igényeihez történő igazításához és a konstrukció nemzetközi megismertetéséhez és elismertetéséhez.
A KA-VOSZ a múlt héten részt vett Brüsszelben a kis- és közepes vállalkozások akciónapjának nevezett rendezvényen, amely főként azzal foglalkozott, hogy az európai jogszabályi környezet elősegíti-e az innovatív vállalatok fejlődését, és hogy összeegyeztethető követelmény-e versenyképesség és környezetvédelem.
A vezérigazgató – aki kiemelt meghívottként vett részt az EU legfőbb végrehajtó testülete, az Európai Bizottság társszervezésében tartott vállalkozói rendezvényen – elmondta, arra törekszenek, hogy a Széchenyi Kártyát mint jellegzetesen magyar terméket olyan know-how kísérje, ami lehetővé teszi annak külföldi bevezetését is.
A Széchenyi Kártya konstrukciót az Európai Vállalkozási Díj zsűrije is beválasztotta az unió tizenhárom legjobb üzleti projektje közé.
A zsűri akadémikusokból, vezető európai vállalkozókból, az Európai Bizottság és az EU soros portugál elnökségének képviselőiből állt. A több kategóriában évente elnyerhető díj a vállalkozások és a helyi szervezetek ösztönzésére hivatott, céljuk, hogy a helyi és regionális hatóságok, valamint a vállalkozások együttműködésével megváltoztassák a vállalkozói környezetet, fejleszszék a gazdaságot és növeljék a foglalkoztatást Európa-szerte.
A döntőbe jutás önmagában is komoly elismerés a Széchenyi Kártyának – mondta Krisán László. A vezérigazgató szerint ez kiváló lehetőség a magyar kis- és középvállalati támogatási politika, illetve a kisvállalkozói együttműködés megismertetésére is. Mivel a Széchenyi Kártya viszonylag könnyen adaptálható termék, jó mintaként szolgálhat a frissen csatlakozott országok számára is a kisvállalkozások finanszírozásában, a bürokrácia csökkentésében.
Forrás: Világgazdaság
Agrárgazdaság
MVH: megkezdődött a tejtermelők nemzeti támogatásának kifizetése
A gazdasági válság okozta nehézségek enyhítése érdekében döntött a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium az előrehozott kifizetések mellett.
A támogatási határozatok postára adásával szinte egy időben megkezdődött a termelők tejtámogatási pénzének átutalása is. Ezek az összegek a jövő hét első felében már a gazdálkodók számláján lesznek.
A 7.719 tejtermelőnek mintegy 16 milliárd forintot fizet ki az MVH. A támogatásra jogosult tejtermelők történelmi bázisjogosultságonként 8,30 forint támogatást kapnak – emlékeztetett a sajtófőnök.
Forrás: MTI
Agrárgazdaság
Egyetlen pályázat érkezett a balatoni halászat tógazdaságaira
A közelmúltban átalakított halászati társaságnak több mind egymilliárd forintos tartozásállományt kellene "ledolgoznia" ingatlanjai értékesítésével. A szeptember közepén meghirdetett pályázatokban a balatonlellei (irmapusztai), a fonyódi, a buzsáki, a mórichelyi, a pogányszentpéteri és a varászlói tógazdaságokat, valamint az irmapusztai halfeldolgozót kínálták eladásra, összesen mintegy 2,5 milliárd forintnyi bevételt remélve az ügyeletektől.
Hegedűs Gyula tájékoztatása szerint október 19-én értékelik ki az egyetlen beérkezett pályázatot, amiről előzetesen csak annyit árult el, hogy az nem érinti a Balaton vízgyűjtőjén található, a balatoni halutánpótlást biztosító lellei és buzsáki egységeket. Az, hogy a sikertelen tender után lesz-e újabb kiírás, a tulajdonosi döntéstől függ – tette hozzá.
Forrás: MTI
Agrárgazdaság
Lecsapott a szüretelőkre az APEH
Forrás: VG
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
Drágulhat a gabonaimport
-
Hírek2 év telt el a létrehozás óta
Közel harmincezren az Erdõbarát Rendezvényeken
-
Agrárgazdaság17 év telt el a létrehozás óta
Péntekig kell adóbevallást küldeni
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
Gráf: Az erős forint nem segíti a magyar agráriumot
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
A vidékfejlesztési politika csak versenyképes agrárszektorral párosulva lehet eredményes!
-
Hírek8 év telt el a létrehozás óta
Elkezdődött az agrártámogatási egységes kérelmek benyújtásának időszaka
-
Hírek8 év telt el a létrehozás óta
Kiaknázatlanok a magyar-román agrárkapcsolatok
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
Folytatódik a demonstráció az áruházláncok árpolitikája ellen