Kapcsolatfelvétel

Agrárgazdaság

Tizedáron kelt el a Bábolna egyik gazdasága?

Furcsa döntés született a közelmúltban a Bábolna egyik, még meglévő gazdaságának eladásával kapcsolatban. Mint arról beszámoltunk, a szűk két hete megtartott Bábolna Zrt.- közgyűlésen a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. képviselője kezdeményezte a vállalat felszámolását.

Létrehozva:

|

A fejlemények mellett arra már kevesebb figyelem irányult, hogy a nagy múltú agráripari cég két gazdaságának értékesítési pályázata közül az egyiket eredményesnek nyilvánították. A kerteskői gazdaság esetében – többszöri, csaknem két évig tartó próbálkozás után – tehát akadt egy megfelelő feltételeket kínáló vevőjelölt.

A Népszabadság MNV-körökből származó információi szerint erre a társaságra három pályázat érkezett. Ezek közül végül a 22 millió forint plusz áfa ajánlatot lerakó Walter András és további két magánszemély konzorciuma lett a befutó. Ezenkívül még a Terra Ceres Kft., valamint a Csernye Kft. vezette – ugyancsak magánszemélyekkel kiegészülő – konzorcium adott be árajánlatot. A bökkenő csupán az, hogy az utóbbi vállalat ajánlata csaknem tízszerese – 212 millió forint plusz áfa – volt a győztesének. Ezzel kapcsolatban a vagyonkezelőt is kerestük, ám érdemi választ nem kaptunk. Levelükben az áll, hogy jelen pillanatban még folyik a "nyertes" ajánlattevővel a szerződés feltételeinek egyeztetése. Ez azt jelenti, hogy lezárulhat a tranzakció, azonban a helyzet érzékenységére való tekintettel, amíg végleges állapot nem alakul ki, nem adnak tájékoztatást. Forrásunk szerint a Csernye Kft. a gazdaság földjére tett vételi ajánlatán bukott el. Azt, hogy ez pontosan mit takar, már nem árulta el, ám így automatikusan megdőlt az eszközökre tett vételi szándéka is. (Vélhető azonban: kizárási ok lehetett, hogy gazdasági társaság nem szerezhet a magyar jogszabályok szerint földtulajdont.)

A "győztes" ajánlata azonban nem csak a Csernye 212 milliós licitjéhez képest nagyon alacsony. Az ÁPV Rt. és az MNV Zrt. ugyanis már sokszor el szerette volna adni a két gazdaságot. A kiírásokban rendre 200 millió forint fölötti minimumárat határoztak meg. A szendrői esetében ez 232 millió forint, a kerteskőinél pedig 200 millió forint volt.

Azt nem sikerült megtudnunk, hogy Walter András valójában ki is lenne, így elérni sem tudtuk. A Csernye Kft. vezetőit viszont már megtaláltuk. ők azonban a történtekkel kapcsolatban semmilyen információt nem kívántak adni, és a kérdéseinket is elhárították. A talonban maradt szendrői gazdaságot egyébként azóta már újra meghirdette a MNV.

Forrás:Népszabadság

Tovább olvasom
Hozzászólás küldése

Hozzászólás

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Agrárgazdaság

MVH: megkezdődött a tejtermelők nemzeti támogatásának kifizetése

Megkezdte pénteken a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) a tejtermelők nemzeti támogatásának kifizetését.

Létrehozva:

|

Szerző:

Erre eredetileg a következő év első napjaiban került volna sor. De a termelők nehéz helyzetére való tekintettel, a támogatás kifizetésre az agrártárca az uniós szabályok által megengedett korábbi időpontot választotta.
    
A gazdasági válság okozta nehézségek enyhítése érdekében döntött a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium az előrehozott kifizetések mellett.
   
A támogatási határozatok postára adásával szinte egy időben megkezdődött a termelők tejtámogatási pénzének átutalása is. Ezek az összegek a jövő hét első felében már a gazdálkodók számláján lesznek.
   
A 7.719 tejtermelőnek mintegy 16 milliárd forintot fizet ki az MVH. A támogatásra jogosult tejtermelők történelmi bázisjogosultságonként 8,30 forint támogatást kapnak – emlékeztetett a sajtófőnök.

Forrás: MTI

Tovább olvasom

Agrárgazdaság

Egyetlen pályázat érkezett a balatoni halászat tógazdaságaira

Mindössze egyetlen pályázat érkezett a Balatoni Halászati Zrt. tógazdaságaira és halfeldolgozójára meghirdetett egyfordulós, nyilvános kiírásra – mondta Hegedűs Gyula, az állami tulajdonban lévő társaság vezérigazgatója az MTI-nek pénteken.

Létrehozva:

|

Szerző:

A pályázatok beadási határideje csütörtökön járt le.
    
A közelmúltban átalakított halászati társaságnak több mind egymilliárd forintos tartozásállományt kellene "ledolgoznia" ingatlanjai értékesítésével. A szeptember közepén meghirdetett pályázatokban a balatonlellei (irmapusztai), a fonyódi, a buzsáki, a mórichelyi, a pogányszentpéteri és a varászlói tógazdaságokat, valamint az irmapusztai halfeldolgozót kínálták eladásra, összesen mintegy 2,5 milliárd forintnyi bevételt remélve az ügyeletektől.
   
Hegedűs Gyula tájékoztatása szerint október 19-én értékelik ki az egyetlen beérkezett pályázatot, amiről előzetesen csak annyit árult el, hogy az nem érinti a Balaton vízgyűjtőjén található, a balatoni halutánpótlást biztosító lellei és buzsáki egységeket. Az, hogy a sikertelen tender után lesz-e újabb kiírás, a tulajdonosi döntéstől függ – tette hozzá.

Forrás: MTI

Tovább olvasom

Agrárgazdaság

Lecsapott a szüretelőkre az APEH

Szabálytalanságokat talált minden ötödik szüreti ellenőrzés során az APEH Nyugat-dunántúli Igazgatósága, a leggyakoribbak az alkalmi munkavállalói könyv vezetésében tapasztalt hiányosságok voltak.

Létrehozva:

|

Szerző:

Az adóhatóság tájékoztatása szerint 17 településen összesen 226 ellenőrzést végeztek, s elsősorban a betakarítási munkák, a szüreti és borfesztiválok, valamint a kapcsolódó feldolgozóipari területeken tartottak razziát.

Forrás: VG

Tovább olvasom

Legtöbbet megtekintett

Copyright © 2023. agrotrend.hu | Minden jog fenntartva!