Agrárgazdaság
Kötelező agrárbiztosítás Fehéroroszországban
Alekszandr Lukasenko fehérorosz elnök rendeletével ez év január 1-től az országban kötelezővé vált a mezőgazdasági kultúrák, valamint az élőállatok biztosítása. A biztosítási díjak 95%-át a mezőgazdasági termelők támogatására hivatott köztársasági alapból fedezik, a fennmaradó 5%-ot kell a termelőknek befizetniük.
A növényi kultúrák károsodása (aszály, árvíz, tűz, stb.) esetén a kártérítés akkor válik lehetségessé, amennyiben a károsodás mértéke eléri a vetésterület 15%-át. Az állattartás esetében a kompenzált károk a következők lehetnek: kényszervágás, fertőző betegségek miatt (kivéve a madárinfluenzát), illetve olyan tűz, robbanás, aminek következtében elpusztulnak az állattartást szolgáló épületek, valamint betegségek.
2008-ban a kötelező biztosítás hatálya alá esnek: búza, tritikále, árpa, tenyész-szarvasmarha, tenyészsertés, valamint a baromfi szülőpárok. A kár kompenzálásának mértéke valamennyi esetben 50%-os lehet.
Ebben az évben a kötelező biztosítási rendszerrel összefüggésben 82,2 milliárd fehérorosz Rbl (csaknem 26 millió EUR) összeg elkülönítésére került sor.
Forrás: FVM
Agrárgazdaság
MVH: megkezdődött a tejtermelők nemzeti támogatásának kifizetése
A gazdasági válság okozta nehézségek enyhítése érdekében döntött a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium az előrehozott kifizetések mellett.
A támogatási határozatok postára adásával szinte egy időben megkezdődött a termelők tejtámogatási pénzének átutalása is. Ezek az összegek a jövő hét első felében már a gazdálkodók számláján lesznek.
A 7.719 tejtermelőnek mintegy 16 milliárd forintot fizet ki az MVH. A támogatásra jogosult tejtermelők történelmi bázisjogosultságonként 8,30 forint támogatást kapnak – emlékeztetett a sajtófőnök.
Forrás: MTI
Agrárgazdaság
Egyetlen pályázat érkezett a balatoni halászat tógazdaságaira
A közelmúltban átalakított halászati társaságnak több mind egymilliárd forintos tartozásállományt kellene "ledolgoznia" ingatlanjai értékesítésével. A szeptember közepén meghirdetett pályázatokban a balatonlellei (irmapusztai), a fonyódi, a buzsáki, a mórichelyi, a pogányszentpéteri és a varászlói tógazdaságokat, valamint az irmapusztai halfeldolgozót kínálták eladásra, összesen mintegy 2,5 milliárd forintnyi bevételt remélve az ügyeletektől.
Hegedűs Gyula tájékoztatása szerint október 19-én értékelik ki az egyetlen beérkezett pályázatot, amiről előzetesen csak annyit árult el, hogy az nem érinti a Balaton vízgyűjtőjén található, a balatoni halutánpótlást biztosító lellei és buzsáki egységeket. Az, hogy a sikertelen tender után lesz-e újabb kiírás, a tulajdonosi döntéstől függ – tette hozzá.
Forrás: MTI
Agrárgazdaság
Lecsapott a szüretelőkre az APEH
Forrás: VG
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
Drágulhat a gabonaimport
-
Hírek2 év telt el a létrehozás óta
Közel harmincezren az Erdõbarát Rendezvényeken
-
Agrárgazdaság17 év telt el a létrehozás óta
Péntekig kell adóbevallást küldeni
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
Gráf: Az erős forint nem segíti a magyar agráriumot
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
A vidékfejlesztési politika csak versenyképes agrárszektorral párosulva lehet eredményes!
-
Hírek8 év telt el a létrehozás óta
Elkezdődött az agrártámogatási egységes kérelmek benyújtásának időszaka
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
Folytatódik a demonstráció az áruházláncok árpolitikája ellen
-
Hírek8 év telt el a létrehozás óta
Kiaknázatlanok a magyar-román agrárkapcsolatok