Agrárgazdaság
Jobb helyet szeretnének a miskolci piacon az őstermelők
Jobb helyet szeretnének a miskolci Búza téri piacon a vidéki őstermelők, ugyanis a nemrég átadott, felújított csarnok mögötti területen rossz körülmények között és drága helypénzért árulhatják portékáikat – erre hívta fel a figyelmet szerdán sajtótájékoztatón Ódor Ferenc, a Fidesz Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Választmányának elnöke.
A vidéki őstermelőknek már szinte nincs helye a Búza téren, ahová kijelölték az árusító helyüket, oda már a vásárló se nagyon megy – mondta.
Hozzátette: a felújított csarnok csakugyan szép és európai színvonalú, ám ott a bérleti díj nagysága miatt csak kereskedők vannak, a kis ember ezt az összeget a saját maga által termelt zöldségéből, gyümölcséből nem tudja megfizetni.
Mint mondta, az őstermelők számára megoldást jelenthetne, ha a piac mögött parkolóból kapnának egy kisebb területet, ahol asztalról értékesíthetnék áruikat.
Arra kérik a várost, hogy segítsen a kialakult helyzet megoldásában, hiszen a miskolciaknak is jó, ha nagyobb a kínálat és választhatnak az olcsóbb, vagy a drágább termékek között.
Miskolc központi, Búza téri piacát október közepén adták át, a csaknem 3 milliárd forintból megújult műemlék jellegű vásárcsarnok 13 ezer négyzetméterén 224 üzlettel várja a vevőket.
Forrás: MTI
Agrárgazdaság
MVH: megkezdődött a tejtermelők nemzeti támogatásának kifizetése
A gazdasági válság okozta nehézségek enyhítése érdekében döntött a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium az előrehozott kifizetések mellett.
A támogatási határozatok postára adásával szinte egy időben megkezdődött a termelők tejtámogatási pénzének átutalása is. Ezek az összegek a jövő hét első felében már a gazdálkodók számláján lesznek.
A 7.719 tejtermelőnek mintegy 16 milliárd forintot fizet ki az MVH. A támogatásra jogosult tejtermelők történelmi bázisjogosultságonként 8,30 forint támogatást kapnak – emlékeztetett a sajtófőnök.
Forrás: MTI
Agrárgazdaság
Egyetlen pályázat érkezett a balatoni halászat tógazdaságaira
A közelmúltban átalakított halászati társaságnak több mind egymilliárd forintos tartozásállományt kellene "ledolgoznia" ingatlanjai értékesítésével. A szeptember közepén meghirdetett pályázatokban a balatonlellei (irmapusztai), a fonyódi, a buzsáki, a mórichelyi, a pogányszentpéteri és a varászlói tógazdaságokat, valamint az irmapusztai halfeldolgozót kínálták eladásra, összesen mintegy 2,5 milliárd forintnyi bevételt remélve az ügyeletektől.
Hegedűs Gyula tájékoztatása szerint október 19-én értékelik ki az egyetlen beérkezett pályázatot, amiről előzetesen csak annyit árult el, hogy az nem érinti a Balaton vízgyűjtőjén található, a balatoni halutánpótlást biztosító lellei és buzsáki egységeket. Az, hogy a sikertelen tender után lesz-e újabb kiírás, a tulajdonosi döntéstől függ – tette hozzá.
Forrás: MTI
Agrárgazdaság
Lecsapott a szüretelőkre az APEH
Forrás: VG
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
Drágulhat a gabonaimport
-
Hírek2 év telt el a létrehozás óta
Közel harmincezren az Erdõbarát Rendezvényeken
-
Agrárgazdaság17 év telt el a létrehozás óta
Péntekig kell adóbevallást küldeni
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
Gráf: Az erős forint nem segíti a magyar agráriumot
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
A vidékfejlesztési politika csak versenyképes agrárszektorral párosulva lehet eredményes!
-
Hírek8 év telt el a létrehozás óta
Elkezdődött az agrártámogatási egységes kérelmek benyújtásának időszaka
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
Folytatódik a demonstráció az áruházláncok árpolitikája ellen
-
Hírek9 év telt el a létrehozás óta
Talajélet javítására specializált készítményt kellett kivonni a forgalomból