Agrárgazdaság
Integrált küzdelem az egészségesebb és biztonságosabb élelmiszerekért
Az elmúlt évek élelmiszer-ipari botrányai jelentősen növelték a fogyasztók biztonságos és egészséges élelmiszerek iránti igényét, ami új kihívások elé állította az egész ágazatot.
A Master Good Kft. évek óta folyamatosan küzd azért, hogy ezeknek a kihívásoknak megfeleljen. Cégünk – amely Magyarország egyetlen teljes körű baromfiintegrációja – kihasználva azt az előnyét, hogy a termékpálya minden eleme saját tulajdonában van, egy egész integrációt átölelő programot állított fel. A program célja a nevelés során a állatjóléttel szembeni legmagasabb fokú elvárások teljesítése. Az integrációba bekerülő alapanyagok (búza, kukorica, szója) eredetének vizsgálata mellett az egyik legnagyobb kihívást manapság a szalmonellabaktérium elleni küzdelem jelenti.
Az állatjólétről napjainkban egyre többet lehet hallani. Az elmúlt évtizedekben az iparszerű tartás vált uralkodóvá, keveset foglalkoztak az állatok életkörülményeivel. Ennek nemcsak a humánum szempontjából van jelentősége, hiszen egy rossz körülmények között tartott állat húsának minősége és élvezeti értéke is rosszabb. Ahogy a kínai mondás is tartja: "az vagy, amit eszel". Cégünk hatalmas beruházásokat követően nagyon szigorú ellenőrzési rendszert állított fel az ipari körülmények között nevelt állatok életfeltételeinek javítása érdekében.
Külön büszkeség számunkra, hogy a cégünk által évekkel ezelőtt elindított tanyasi csirkeprogramból kikerülő termékek mára széles körben ismertek és magasabb áruk ellenére is folyamatosan bővül a fogyasztótáboruk. A vásárlók felismerték, hogy a szabadban, "boldogan" felnőtt csirkék íze és élvezeti értéke is sokkal jobb az ipari körülmények között felnevelt társaiknál.
A Master Good Kft. nagyon sok energiát fordít arra, hogy a fogyasztók a lehető legbiztonságosabb alapanyagokkal táplált baromfit vásárolhassanak. Folyamatos laborvizsgálatok, mintavételezések és a takarmány-alapanyagok származásának pontos földrajzi meghatározásával biztosítjuk, hogy termelési rendszerünkbe ne kerülhessen genetikailag módosított (GMO) szója. Cégünk felelősséget érez környezetünkkel szemben is, és számunkra az esőerdők megmentése nem pusztán divatos frázis. A szójatermő területek pontos földrajzi meghatározásával kizárólag nem Amazonas menti – vagyis nem az esőerdőktől elvett – területekről származó szóját használunk.
A szalmonellakérdés napjaink legsürgetőbb problémája. A szalmonella visszaszorítása csak integrált rendszerben lehet sikeres, mert egy szalmonellamentes csirkéhez szalmonellamentes szülőpár, tojás, keltetőüzem, takarmánygyár és broileristálló szükséges. Kollégáink naponta több száz, – a termékpálya különböző pontjairól származó – mintán végeznek laboratóriumi vizsgálatot annak érdekében, hogy vevőinknek folyamatosan garantálni tudjuk a magas minőséget.
Fogyasztóink kényelmét szem előtt tartva az idén újraterveztük és megújítottuk csomagolásainkat. Ezt a célt szolgálja új cseppmentes csomagolásunk is.
A 2008 júliusáig bevezetendő új, egységes termékcsomagoláson fel szeretnénk tüntetni termékeink állatjóléti vonatkozású, illetve az élelmiszer-ipari biztonságot érintő előnyeit és értékeit.
Forrás: Napi Gazdaság
Agrárgazdaság
MVH: megkezdődött a tejtermelők nemzeti támogatásának kifizetése
A gazdasági válság okozta nehézségek enyhítése érdekében döntött a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium az előrehozott kifizetések mellett.
A támogatási határozatok postára adásával szinte egy időben megkezdődött a termelők tejtámogatási pénzének átutalása is. Ezek az összegek a jövő hét első felében már a gazdálkodók számláján lesznek.
A 7.719 tejtermelőnek mintegy 16 milliárd forintot fizet ki az MVH. A támogatásra jogosult tejtermelők történelmi bázisjogosultságonként 8,30 forint támogatást kapnak – emlékeztetett a sajtófőnök.
Forrás: MTI
Agrárgazdaság
Egyetlen pályázat érkezett a balatoni halászat tógazdaságaira
A közelmúltban átalakított halászati társaságnak több mind egymilliárd forintos tartozásállományt kellene "ledolgoznia" ingatlanjai értékesítésével. A szeptember közepén meghirdetett pályázatokban a balatonlellei (irmapusztai), a fonyódi, a buzsáki, a mórichelyi, a pogányszentpéteri és a varászlói tógazdaságokat, valamint az irmapusztai halfeldolgozót kínálták eladásra, összesen mintegy 2,5 milliárd forintnyi bevételt remélve az ügyeletektől.
Hegedűs Gyula tájékoztatása szerint október 19-én értékelik ki az egyetlen beérkezett pályázatot, amiről előzetesen csak annyit árult el, hogy az nem érinti a Balaton vízgyűjtőjén található, a balatoni halutánpótlást biztosító lellei és buzsáki egységeket. Az, hogy a sikertelen tender után lesz-e újabb kiírás, a tulajdonosi döntéstől függ – tette hozzá.
Forrás: MTI
Agrárgazdaság
Lecsapott a szüretelőkre az APEH
Forrás: VG
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
Drágulhat a gabonaimport
-
Hírek2 év telt el a létrehozás óta
Közel harmincezren az Erdõbarát Rendezvényeken
-
Agrárgazdaság17 év telt el a létrehozás óta
Péntekig kell adóbevallást küldeni
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
Gráf: Az erős forint nem segíti a magyar agráriumot
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
A vidékfejlesztési politika csak versenyképes agrárszektorral párosulva lehet eredményes!
-
Hírek8 év telt el a létrehozás óta
Elkezdődött az agrártámogatási egységes kérelmek benyújtásának időszaka
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
Folytatódik a demonstráció az áruházláncok árpolitikája ellen
-
Hírek8 év telt el a létrehozás óta
Kiaknázatlanok a magyar-román agrárkapcsolatok