Kapcsolatfelvétel

Agrárgazdaság

A Vylyan lett az év pincészete

A kisharsányi Vylyan Szőlőbirtok és Pincészet nyerte el az idén Az év pincészete díjat – tájékoztatta az elismerést odaítélő három szervezet, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa, a Magyar Bor Akadémia, valamint a Magyar Szőlő- és Bortermelők Szövetsége szerdán, közleményben az MTI-t.

Létrehozva:

|

A dokumentumban olvasható indoklás szerint a szakmai körök jelölése és szavazatai alapján már hetedik alkalommal adományozott kitüntetéssel a cégnek azt a kollektív teljesítményét ismerték el, amelyet az országban és külföldön a magyar bor, a borkultúra és a kulturált borfogyasztás széles körű népszerűsítése érdekében kifejtett.

A második helyezett a Tokaj Kereskedőház Zrt., a harmadik a neszményi Szöllősi Pincészet lett. A vándordíjat, az emlékplakettet és az okleveleket szeptember 4-én Budapesten, ünnepélyes külsőségek között adják át a pincészetek képviselőinek.

Debreczeni Mónika, a Vylyan birtokigazgatója az MTI megkeresésére azt mondta: "A kitüntetés tizenhat évnyi munka elismerése, amelyet még férjem, a 2004-ben elhunyt Debreczeni Pál álmait megvalósítva kezdett el szőlőtelepítéssel, pinceépítéssel a Villány melletti település közelében".

A birtokigazgató beszámolt arról, hogy jelenleg 125 hektáron gazdálkodnak, kizárólag saját termésű szőlőt dolgoznak fel, és 15-17 féle borukból évente összesen 600 ezer palack készül főborászuk, Ipacs Szabó István irányításával. A borok 90 százaléka a hazai piacra kerül, 10 százalékot az Egyesült Államokba, Oroszországba, Svájcba, Csehországba és Lengyelországba exportálnak.

Debreczeni Mónika megjegyezte, hogy bár az elmúlt tíz évben számos hazai és nemzetközi versenyen nyertek különböző díjakat boraikkal, amelyek közül több szinte minden évben szerepelt a legjobb tíznek választott hazai bor között is. Eddigi legnagyobb sikerüknek azt tartja, hogy a 2004-es évjáratú Pinot Noir boruk 2006-ban, a világ legrangosabb borversenyén, a londoni Decanter World Wine Awards-on elnyerte a regionális trófeát.

A birtokigazgató a jövőbeni terveikkel kapcsolatban elmondta:  szeretnének bekerülni a "nemzetközi vérkeringésbe". Debreczeni Mónika megjegyezte: mivel a magyar borok kevésbé ismertek külföldön, ehhez a magas minőség mellett szükség van az ágazaton belüli összefogásra, a marketingmunka erősítésére, valamint aktív részvételre a külföldi kiállításokon.

Forrás: MTI

Tovább olvasom
Hozzászólás küldése

Hozzászólás

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Agrárgazdaság

MVH: megkezdődött a tejtermelők nemzeti támogatásának kifizetése

Megkezdte pénteken a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) a tejtermelők nemzeti támogatásának kifizetését.

Létrehozva:

|

Szerző:

Erre eredetileg a következő év első napjaiban került volna sor. De a termelők nehéz helyzetére való tekintettel, a támogatás kifizetésre az agrártárca az uniós szabályok által megengedett korábbi időpontot választotta.
    
A gazdasági válság okozta nehézségek enyhítése érdekében döntött a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium az előrehozott kifizetések mellett.
   
A támogatási határozatok postára adásával szinte egy időben megkezdődött a termelők tejtámogatási pénzének átutalása is. Ezek az összegek a jövő hét első felében már a gazdálkodók számláján lesznek.
   
A 7.719 tejtermelőnek mintegy 16 milliárd forintot fizet ki az MVH. A támogatásra jogosult tejtermelők történelmi bázisjogosultságonként 8,30 forint támogatást kapnak – emlékeztetett a sajtófőnök.

Forrás: MTI

Tovább olvasom

Agrárgazdaság

Egyetlen pályázat érkezett a balatoni halászat tógazdaságaira

Mindössze egyetlen pályázat érkezett a Balatoni Halászati Zrt. tógazdaságaira és halfeldolgozójára meghirdetett egyfordulós, nyilvános kiírásra – mondta Hegedűs Gyula, az állami tulajdonban lévő társaság vezérigazgatója az MTI-nek pénteken.

Létrehozva:

|

Szerző:

A pályázatok beadási határideje csütörtökön járt le.
    
A közelmúltban átalakított halászati társaságnak több mind egymilliárd forintos tartozásállományt kellene "ledolgoznia" ingatlanjai értékesítésével. A szeptember közepén meghirdetett pályázatokban a balatonlellei (irmapusztai), a fonyódi, a buzsáki, a mórichelyi, a pogányszentpéteri és a varászlói tógazdaságokat, valamint az irmapusztai halfeldolgozót kínálták eladásra, összesen mintegy 2,5 milliárd forintnyi bevételt remélve az ügyeletektől.
   
Hegedűs Gyula tájékoztatása szerint október 19-én értékelik ki az egyetlen beérkezett pályázatot, amiről előzetesen csak annyit árult el, hogy az nem érinti a Balaton vízgyűjtőjén található, a balatoni halutánpótlást biztosító lellei és buzsáki egységeket. Az, hogy a sikertelen tender után lesz-e újabb kiírás, a tulajdonosi döntéstől függ – tette hozzá.

Forrás: MTI

Tovább olvasom

Agrárgazdaság

Lecsapott a szüretelőkre az APEH

Szabálytalanságokat talált minden ötödik szüreti ellenőrzés során az APEH Nyugat-dunántúli Igazgatósága, a leggyakoribbak az alkalmi munkavállalói könyv vezetésében tapasztalt hiányosságok voltak.

Létrehozva:

|

Szerző:

Az adóhatóság tájékoztatása szerint 17 településen összesen 226 ellenőrzést végeztek, s elsősorban a betakarítási munkák, a szüreti és borfesztiválok, valamint a kapcsolódó feldolgozóipari területeken tartottak razziát.

Forrás: VG

Tovább olvasom

Legtöbbet megtekintett

Copyright © 2023. agrotrend.hu | Minden jog fenntartva!