Kapcsolatfelvétel

Agrárgazdaság

A közvetlen értékesítést kívánják növelni a tejtermelők

A közvetlenül a fogyasztóknak értékesített tej mennyiségét kívánják növelni a jövőben jelentős mértékben a tejtermelők – mondta Krajcsovicz András, a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ) Szarvasmarhatenyésztők Országos Választmányának elnöke szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.

Létrehozva:

|

Erre a megállapításra a szarvasmarhatartók képviselői azt követően jutottak, hogy megvitatták az ágazat helyzetét és kilátástalannak tartották a tenyésztők jelenlegi körülményeit. A választmányi elnök példaként hozta fel, hogy az év elején még a feldolgozók 1 liter tejért 96 forintot fizettek, most viszont már csak 80 forintot. Az üzletekben ugyanakkor az emberek 240 forint körüli áron vásárolhatják meg a tejet.

Ezért Tóth István, a MOSZ tiktára szerint nem maradt más eszközük a termelőknek, minthogy közvetlenül értékesítsék termelésük minél nagyobb hányadát a fogyasztóknak. Példaként említett egy 25 tehenes gazdálkodót, aki minden általa előállított tejet közvetlenül a fogyasztóknak értékesít 140 forintos literenkénti áron.

A MOSZ titkára mindehhez hozzátette, hogy az átvételi ár jelenleg 80 forint literenként, az önköltség pedig 90 forint körüli összeg egy literre vetítve.

Emellett nem zárták ki annak lehetőségét sem a termelők, hogy a feldolgozókkal összefogva, ugyanis nekik sincs nyereségük a termelésen, esetlegesen bojkottot hirdetnek egyes áruházláncok ellen, azaz nem szállítanak részükre árut, tejet.   

Magyarországon évente egy ember jelenleg mintegy 160 liter tejet fogyaszt. Ennek 70 százaléka származik belföldi termelésből, 30 százalékát pedig külföldről hozzák be. A tejtermelők azt szeretnék, hogy a belföldi előállítású tej aránya 80 százalékra emelkedjen rövid időn belül.

Forrás: MTI

Tovább olvasom
Hozzászólás küldése

Hozzászólás

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Agrárgazdaság

MVH: megkezdődött a tejtermelők nemzeti támogatásának kifizetése

Megkezdte pénteken a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) a tejtermelők nemzeti támogatásának kifizetését.

Létrehozva:

|

Szerző:

Erre eredetileg a következő év első napjaiban került volna sor. De a termelők nehéz helyzetére való tekintettel, a támogatás kifizetésre az agrártárca az uniós szabályok által megengedett korábbi időpontot választotta.
    
A gazdasági válság okozta nehézségek enyhítése érdekében döntött a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium az előrehozott kifizetések mellett.
   
A támogatási határozatok postára adásával szinte egy időben megkezdődött a termelők tejtámogatási pénzének átutalása is. Ezek az összegek a jövő hét első felében már a gazdálkodók számláján lesznek.
   
A 7.719 tejtermelőnek mintegy 16 milliárd forintot fizet ki az MVH. A támogatásra jogosult tejtermelők történelmi bázisjogosultságonként 8,30 forint támogatást kapnak – emlékeztetett a sajtófőnök.

Forrás: MTI

Tovább olvasom

Agrárgazdaság

Egyetlen pályázat érkezett a balatoni halászat tógazdaságaira

Mindössze egyetlen pályázat érkezett a Balatoni Halászati Zrt. tógazdaságaira és halfeldolgozójára meghirdetett egyfordulós, nyilvános kiírásra – mondta Hegedűs Gyula, az állami tulajdonban lévő társaság vezérigazgatója az MTI-nek pénteken.

Létrehozva:

|

Szerző:

A pályázatok beadási határideje csütörtökön járt le.
    
A közelmúltban átalakított halászati társaságnak több mind egymilliárd forintos tartozásállományt kellene "ledolgoznia" ingatlanjai értékesítésével. A szeptember közepén meghirdetett pályázatokban a balatonlellei (irmapusztai), a fonyódi, a buzsáki, a mórichelyi, a pogányszentpéteri és a varászlói tógazdaságokat, valamint az irmapusztai halfeldolgozót kínálták eladásra, összesen mintegy 2,5 milliárd forintnyi bevételt remélve az ügyeletektől.
   
Hegedűs Gyula tájékoztatása szerint október 19-én értékelik ki az egyetlen beérkezett pályázatot, amiről előzetesen csak annyit árult el, hogy az nem érinti a Balaton vízgyűjtőjén található, a balatoni halutánpótlást biztosító lellei és buzsáki egységeket. Az, hogy a sikertelen tender után lesz-e újabb kiírás, a tulajdonosi döntéstől függ – tette hozzá.

Forrás: MTI

Tovább olvasom

Agrárgazdaság

Lecsapott a szüretelőkre az APEH

Szabálytalanságokat talált minden ötödik szüreti ellenőrzés során az APEH Nyugat-dunántúli Igazgatósága, a leggyakoribbak az alkalmi munkavállalói könyv vezetésében tapasztalt hiányosságok voltak.

Létrehozva:

|

Szerző:

Az adóhatóság tájékoztatása szerint 17 településen összesen 226 ellenőrzést végeztek, s elsősorban a betakarítási munkák, a szüreti és borfesztiválok, valamint a kapcsolódó feldolgozóipari területeken tartottak razziát.

Forrás: VG

Tovább olvasom

Legtöbbet megtekintett

Copyright © 2023. agrotrend.hu | Minden jog fenntartva!