Agrárgazdaság
A közvetlen értékesítést kívánják növelni a tejtermelők
A közvetlenül a fogyasztóknak értékesített tej mennyiségét kívánják növelni a jövőben jelentős mértékben a tejtermelők – mondta Krajcsovicz András, a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ) Szarvasmarhatenyésztők Országos Választmányának elnöke szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.
Erre a megállapításra a szarvasmarhatartók képviselői azt követően jutottak, hogy megvitatták az ágazat helyzetét és kilátástalannak tartották a tenyésztők jelenlegi körülményeit. A választmányi elnök példaként hozta fel, hogy az év elején még a feldolgozók
Ezért Tóth István, a MOSZ tiktára szerint nem maradt más eszközük a termelőknek, minthogy közvetlenül értékesítsék termelésük minél nagyobb hányadát a fogyasztóknak. Példaként említett egy 25 tehenes gazdálkodót, aki minden általa előállított tejet közvetlenül a fogyasztóknak értékesít 140 forintos literenkénti áron.
A MOSZ titkára mindehhez hozzátette, hogy az átvételi ár jelenleg 80 forint literenként, az önköltség pedig 90 forint körüli összeg egy literre vetítve.
Emellett nem zárták ki annak lehetőségét sem a termelők, hogy a feldolgozókkal összefogva, ugyanis nekik sincs nyereségük a termelésen, esetlegesen bojkottot hirdetnek egyes áruházláncok ellen, azaz nem szállítanak részükre árut, tejet.
Magyarországon évente egy ember jelenleg mintegy
Forrás: MTI
Agrárgazdaság
MVH: megkezdődött a tejtermelők nemzeti támogatásának kifizetése
A gazdasági válság okozta nehézségek enyhítése érdekében döntött a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium az előrehozott kifizetések mellett.
A támogatási határozatok postára adásával szinte egy időben megkezdődött a termelők tejtámogatási pénzének átutalása is. Ezek az összegek a jövő hét első felében már a gazdálkodók számláján lesznek.
A 7.719 tejtermelőnek mintegy 16 milliárd forintot fizet ki az MVH. A támogatásra jogosult tejtermelők történelmi bázisjogosultságonként 8,30 forint támogatást kapnak – emlékeztetett a sajtófőnök.
Forrás: MTI
Agrárgazdaság
Egyetlen pályázat érkezett a balatoni halászat tógazdaságaira
A közelmúltban átalakított halászati társaságnak több mind egymilliárd forintos tartozásállományt kellene "ledolgoznia" ingatlanjai értékesítésével. A szeptember közepén meghirdetett pályázatokban a balatonlellei (irmapusztai), a fonyódi, a buzsáki, a mórichelyi, a pogányszentpéteri és a varászlói tógazdaságokat, valamint az irmapusztai halfeldolgozót kínálták eladásra, összesen mintegy 2,5 milliárd forintnyi bevételt remélve az ügyeletektől.
Hegedűs Gyula tájékoztatása szerint október 19-én értékelik ki az egyetlen beérkezett pályázatot, amiről előzetesen csak annyit árult el, hogy az nem érinti a Balaton vízgyűjtőjén található, a balatoni halutánpótlást biztosító lellei és buzsáki egységeket. Az, hogy a sikertelen tender után lesz-e újabb kiírás, a tulajdonosi döntéstől függ – tette hozzá.
Forrás: MTI
Agrárgazdaság
Lecsapott a szüretelőkre az APEH
Forrás: VG
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
Drágulhat a gabonaimport
-
Hírek2 év telt el a létrehozás óta
Közel harmincezren az Erdõbarát Rendezvényeken
-
Agrárgazdaság17 év telt el a létrehozás óta
Péntekig kell adóbevallást küldeni
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
Gráf: Az erős forint nem segíti a magyar agráriumot
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
A vidékfejlesztési politika csak versenyképes agrárszektorral párosulva lehet eredményes!
-
Hírek8 év telt el a létrehozás óta
Elkezdődött az agrártámogatási egységes kérelmek benyújtásának időszaka
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
Folytatódik a demonstráció az áruházláncok árpolitikája ellen
-
Hírek8 év telt el a létrehozás óta
Kiaknázatlanok a magyar-román agrárkapcsolatok