Kapcsolatfelvétel

Agrárgazdaság

A Tokaj Kereskedőház maradjon állami tulajdonban

A most a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt-hez tartozó Tokaj Kereskedőház (TK) Zrt. menedzsmentje azt szeretné, hogy jogszabály mondja ki: a történelmi borvidék legjelentősebb szőlészeti-borászati társasága tartósan maradjon állami tulajdonban – mondta Kiss István, a TK vezérigazgatója 

Létrehozva:

|

A kereskedőház menedzsmentje Bajnai Gordon közbejárását kéri, hasson oda: ne privatizálják a céget, az maradjon a tartósan állami tulajdonú társaságok körében – húzta alá Kiss István, hozzátéve: a miniszterelnöknek elküldött levelükben felvázolták, milyen előnnyel járna az, ha a történelmi borvidék meghatározó cége tartósan állami tulajdonban maradna.
    
A vezérigazgató elmondta: azt szeretnék elérni, hogy Tokaj-Hegyalja legnagyobb szőlészeti-borászati társaságánál egy sajátos termelői, dolgozói vagyonkezelési konstrukció jöhessen létre, a vagyonkezelés ellenértékeként a cég adózott nyereségének nagyobb részét pedig kötelezően az állami tulajdon fejlesztésére fordítsák.
   
Kiss István leszögezte: az állam mint tulajdonos, valamint a termelők és a dolgozók körén kívül eső személy ne szerezhessen többségi befolyást a társaságban.
   
A tartós állami tulajdon mellett célszerű, hogy a szőlőtermelőknek és a társaság dolgozóinak "rálátásuk legyen a vagyonra, ezáltal a létbizonytalanságot szülő félelmek megszűnnek, ezzel biztosítható a TK zavartalan működése" – vélekedett a vezérigazgató.
   
"Minduntalan benne van a levegőben a privatizálás", a termelési kedv és a bizalom fenntartását nagy mértékben rontják az esetleges magánosítás évek óta tartó kísérletei, illetve ennek napirenden tartása, éppen ezért szükséges kimondani: a Tokaj Kereskedőház nem eladó – hangsúlyozta Kiss István.
   
A vezérigazgató úgy vélekedett: a kereskedőház olyan nemzeti érték, amelynek tartósan állami tulajdonban kell maradnia, az állami tulajdon megtartása mellett a termelők és a dolgozók hosszú távú érdekeltségét növelni kell.
   
A TK mintegy két és félezer szőlőtermelővel áll kapcsolatban, általában piaci áron vásárolja fel tőlük a termést, egyfajta biztonságot jelent számukra.
   
Kiss István elmondta: kezdeményezésük vissza nem térő történelmi esélyt jelent a borvidék kistermelőinek és a cég dolgozóinak, hogy saját sorsuk irányítását kezükbe vegyék az állami tulajdon garantált megőrzése mellett.

Forrás: MTI
 

Tovább olvasom
Hozzászólás küldése

Hozzászólás

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Agrárgazdaság

MVH: megkezdődött a tejtermelők nemzeti támogatásának kifizetése

Megkezdte pénteken a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) a tejtermelők nemzeti támogatásának kifizetését.

Létrehozva:

|

Szerző:

Erre eredetileg a következő év első napjaiban került volna sor. De a termelők nehéz helyzetére való tekintettel, a támogatás kifizetésre az agrártárca az uniós szabályok által megengedett korábbi időpontot választotta.
    
A gazdasági válság okozta nehézségek enyhítése érdekében döntött a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium az előrehozott kifizetések mellett.
   
A támogatási határozatok postára adásával szinte egy időben megkezdődött a termelők tejtámogatási pénzének átutalása is. Ezek az összegek a jövő hét első felében már a gazdálkodók számláján lesznek.
   
A 7.719 tejtermelőnek mintegy 16 milliárd forintot fizet ki az MVH. A támogatásra jogosult tejtermelők történelmi bázisjogosultságonként 8,30 forint támogatást kapnak – emlékeztetett a sajtófőnök.

Forrás: MTI

Tovább olvasom

Agrárgazdaság

Egyetlen pályázat érkezett a balatoni halászat tógazdaságaira

Mindössze egyetlen pályázat érkezett a Balatoni Halászati Zrt. tógazdaságaira és halfeldolgozójára meghirdetett egyfordulós, nyilvános kiírásra – mondta Hegedűs Gyula, az állami tulajdonban lévő társaság vezérigazgatója az MTI-nek pénteken.

Létrehozva:

|

Szerző:

A pályázatok beadási határideje csütörtökön járt le.
    
A közelmúltban átalakított halászati társaságnak több mind egymilliárd forintos tartozásállományt kellene "ledolgoznia" ingatlanjai értékesítésével. A szeptember közepén meghirdetett pályázatokban a balatonlellei (irmapusztai), a fonyódi, a buzsáki, a mórichelyi, a pogányszentpéteri és a varászlói tógazdaságokat, valamint az irmapusztai halfeldolgozót kínálták eladásra, összesen mintegy 2,5 milliárd forintnyi bevételt remélve az ügyeletektől.
   
Hegedűs Gyula tájékoztatása szerint október 19-én értékelik ki az egyetlen beérkezett pályázatot, amiről előzetesen csak annyit árult el, hogy az nem érinti a Balaton vízgyűjtőjén található, a balatoni halutánpótlást biztosító lellei és buzsáki egységeket. Az, hogy a sikertelen tender után lesz-e újabb kiírás, a tulajdonosi döntéstől függ – tette hozzá.

Forrás: MTI

Tovább olvasom

Agrárgazdaság

Lecsapott a szüretelőkre az APEH

Szabálytalanságokat talált minden ötödik szüreti ellenőrzés során az APEH Nyugat-dunántúli Igazgatósága, a leggyakoribbak az alkalmi munkavállalói könyv vezetésében tapasztalt hiányosságok voltak.

Létrehozva:

|

Szerző:

Az adóhatóság tájékoztatása szerint 17 településen összesen 226 ellenőrzést végeztek, s elsősorban a betakarítási munkák, a szüreti és borfesztiválok, valamint a kapcsolódó feldolgozóipari területeken tartottak razziát.

Forrás: VG

Tovább olvasom

Legtöbbet megtekintett

Copyright © 2023. agrotrend.hu | Minden jog fenntartva!