Agrárgazdaság
Magunk dönthessünk a GMO-ról!
Huszonhét módosító indítvánnyal támadja meg az Európai Bizottság eddigi, a GMO-t a tagállamokra kényszerítő álláspontját Hegyi Gyula.
Az Európai Parlament MSZP-s tagja azt szeretné elérni, hogy a tagállamok maguk dönthessenek arról, engedélyeznek-e bizonyos génmódosított fajtákat a területükön.
Hegyi Gyula emlékeztet arra, hogy az európai polgárok 62%-a semmiképp sem akar génkezelt élelmiszert fogyasztani, ennek ellenére az EU területén már több GMO-t engedélyeztek, mint a nálunk óvatosabb Brazíliában vagy Argentínában. A magyar képviselő szerint a génmódosított szervezetek engedélyezéséről saját országuk területén egy brüsszeli hatóság helyett maguknak a tagállamoknak kellene dönteniük.
Hegyi Gyula a génkezelt repce engedélyezésével kapcsolatos, most folyó bizottsági eljárás megváltoztatására konkrét javaslatot is tesz, módosítása értelmében a tagállamok visszautasíthatnák az ilyesfajta repcét. Utal arra, hogy a GMO-mentes repce ára a világpiacon magasabb, mint a génkezelté, így magunkat károsítanánk a GMO-s változat beengedésével. A magyar képviselő a természetvédelmi területeket teljes mértékben mentesítené mindenfajta génkezelt növénytől. Hegyi Gyula eddigi tapasztalatai alapján bízik benne, hogy az Európai Parlament tagjaink többsége és valamennyi magyar EP-képviselő támogatja javaslatait.
Forrás: MTI
Agrárgazdaság
MVH: megkezdődött a tejtermelők nemzeti támogatásának kifizetése
A gazdasági válság okozta nehézségek enyhítése érdekében döntött a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium az előrehozott kifizetések mellett.
A támogatási határozatok postára adásával szinte egy időben megkezdődött a termelők tejtámogatási pénzének átutalása is. Ezek az összegek a jövő hét első felében már a gazdálkodók számláján lesznek.
A 7.719 tejtermelőnek mintegy 16 milliárd forintot fizet ki az MVH. A támogatásra jogosult tejtermelők történelmi bázisjogosultságonként 8,30 forint támogatást kapnak – emlékeztetett a sajtófőnök.
Forrás: MTI
Agrárgazdaság
Egyetlen pályázat érkezett a balatoni halászat tógazdaságaira
A közelmúltban átalakított halászati társaságnak több mind egymilliárd forintos tartozásállományt kellene "ledolgoznia" ingatlanjai értékesítésével. A szeptember közepén meghirdetett pályázatokban a balatonlellei (irmapusztai), a fonyódi, a buzsáki, a mórichelyi, a pogányszentpéteri és a varászlói tógazdaságokat, valamint az irmapusztai halfeldolgozót kínálták eladásra, összesen mintegy 2,5 milliárd forintnyi bevételt remélve az ügyeletektől.
Hegedűs Gyula tájékoztatása szerint október 19-én értékelik ki az egyetlen beérkezett pályázatot, amiről előzetesen csak annyit árult el, hogy az nem érinti a Balaton vízgyűjtőjén található, a balatoni halutánpótlást biztosító lellei és buzsáki egységeket. Az, hogy a sikertelen tender után lesz-e újabb kiírás, a tulajdonosi döntéstől függ – tette hozzá.
Forrás: MTI
Agrárgazdaság
Lecsapott a szüretelőkre az APEH
Forrás: VG
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
Drágulhat a gabonaimport
-
Hírek2 év telt el a létrehozás óta
Közel harmincezren az Erdõbarát Rendezvényeken
-
Agrárgazdaság17 év telt el a létrehozás óta
Péntekig kell adóbevallást küldeni
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
Gráf: Az erős forint nem segíti a magyar agráriumot
-
Hírek8 év telt el a létrehozás óta
Elkezdődött az agrártámogatási egységes kérelmek benyújtásának időszaka
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
A vidékfejlesztési politika csak versenyképes agrárszektorral párosulva lehet eredményes!
-
Hírek8 év telt el a létrehozás óta
Kiaknázatlanok a magyar-román agrárkapcsolatok
-
Hírek9 év telt el a létrehozás óta
Talajélet javítására specializált készítményt kellett kivonni a forgalomból