Kapcsolatfelvétel

Agrárgazdaság

A szakemberek elégedettek, de jövőre sem jut több pénz az MgSZH-nak

Ebben az évben a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MgSzH) mintegy 32 milliárd forintból gazdálkodhat, és várhatóan ez az összeg jövőre sem változik Lukács László, az MGSZH elnöke szerdán Budapesten, a hivatal évösszegző sajtótájékoztatóján.

Létrehozva:

|

A szakember közölte: a hivatal létrehozása – amely 2007. január elsején történt meg – beváltotta a hozzáfűzött reményeket, ugyanis a hivatal át tudta venni a 67 jogelőd intézmény 11 szakigazgatási területének irányítását. A hivatalban jelenleg mintegy 4.900-an dolgoznak.   

Lukács László arról is beszélt, hogy az idei évben sikerült jól elkülöníthetően szétválasztani a szakmai irányítást a szervezeti irányítás funkciótól. Mindez még hatékonyabbá tette a szervezet szakmai és közigazgatási tevékenységét. S egyben sikerült megőrizni a több évtizedes, esetenként évszázados tradíciókat is, például az állatorvosi kar szakmai irányításában, illetve az erdészet területén.

Az idén elkezdődött nagyszabású informatikai fejlesztéstől azt várják, hogy hatékonyabbá teszi a közigazgatási munkát, és az MgSzH adatbázisa összekapcsolható lesz a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) adatbázisával.

A jövő év feladata a jövő év feladata lesz a laboratóriumi fejlesztések elindítása, valamint a kölcsönös megfeleltetési rendszer alkalmazásából adódó feladatok hatékony elvégzése is.

Emellett új feladatokat ró a hivatalra az élelmiszerlánc-biztonsági feladatok maradéktalan ellátása és az új erdőtörvény végrehajtása is.

Lajkó Ákos elnökhelyettes arról beszélt, hogy az általa irányított szakterületen mintegy 143 millió forint bírságot szabtak ki annak nyomán, hogy a hivatalhoz beérkezett bejelentések után kivizsgálták a beszerzési ár alatti értékesítésre vonatkozó panaszokat. Ilyen volt például a tej-, illetve a pékáruk esetében.

Az MgSzH laboratóriuma évente százezer élelmiszermintán megközelítőleg egymillió ellenőrzést végez. A hatósági helyszíni ellenőrzések száma december végére várhatóan megközelíti a 75 ezret. Az ellenőrzések 44 százaléka a kereskedelemben, 31százaléka a vendéglátásban zajlott, de nem maradtak ki a takarmány-előállító, a takarmánykereskedő és az élelmiszer-előállító vállalkozások sem.

Bognár Lajos élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi elnökhelyettes közölte: eddigi összesítések szerint mintegy 1,2 milliárd forint büntetést róttak ki az élelmiszerbiztonságért felelős hatóság ellenőrei a szabályok megsértése miatt 2008-ban.

Forrás: MTI

Tovább olvasom
Hozzászólás küldése

Hozzászólás

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Agrárgazdaság

MVH: megkezdődött a tejtermelők nemzeti támogatásának kifizetése

Megkezdte pénteken a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) a tejtermelők nemzeti támogatásának kifizetését.

Létrehozva:

|

Szerző:

Erre eredetileg a következő év első napjaiban került volna sor. De a termelők nehéz helyzetére való tekintettel, a támogatás kifizetésre az agrártárca az uniós szabályok által megengedett korábbi időpontot választotta.
    
A gazdasági válság okozta nehézségek enyhítése érdekében döntött a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium az előrehozott kifizetések mellett.
   
A támogatási határozatok postára adásával szinte egy időben megkezdődött a termelők tejtámogatási pénzének átutalása is. Ezek az összegek a jövő hét első felében már a gazdálkodók számláján lesznek.
   
A 7.719 tejtermelőnek mintegy 16 milliárd forintot fizet ki az MVH. A támogatásra jogosult tejtermelők történelmi bázisjogosultságonként 8,30 forint támogatást kapnak – emlékeztetett a sajtófőnök.

Forrás: MTI

Tovább olvasom

Agrárgazdaság

Egyetlen pályázat érkezett a balatoni halászat tógazdaságaira

Mindössze egyetlen pályázat érkezett a Balatoni Halászati Zrt. tógazdaságaira és halfeldolgozójára meghirdetett egyfordulós, nyilvános kiírásra – mondta Hegedűs Gyula, az állami tulajdonban lévő társaság vezérigazgatója az MTI-nek pénteken.

Létrehozva:

|

Szerző:

A pályázatok beadási határideje csütörtökön járt le.
    
A közelmúltban átalakított halászati társaságnak több mind egymilliárd forintos tartozásállományt kellene "ledolgoznia" ingatlanjai értékesítésével. A szeptember közepén meghirdetett pályázatokban a balatonlellei (irmapusztai), a fonyódi, a buzsáki, a mórichelyi, a pogányszentpéteri és a varászlói tógazdaságokat, valamint az irmapusztai halfeldolgozót kínálták eladásra, összesen mintegy 2,5 milliárd forintnyi bevételt remélve az ügyeletektől.
   
Hegedűs Gyula tájékoztatása szerint október 19-én értékelik ki az egyetlen beérkezett pályázatot, amiről előzetesen csak annyit árult el, hogy az nem érinti a Balaton vízgyűjtőjén található, a balatoni halutánpótlást biztosító lellei és buzsáki egységeket. Az, hogy a sikertelen tender után lesz-e újabb kiírás, a tulajdonosi döntéstől függ – tette hozzá.

Forrás: MTI

Tovább olvasom

Agrárgazdaság

Lecsapott a szüretelőkre az APEH

Szabálytalanságokat talált minden ötödik szüreti ellenőrzés során az APEH Nyugat-dunántúli Igazgatósága, a leggyakoribbak az alkalmi munkavállalói könyv vezetésében tapasztalt hiányosságok voltak.

Létrehozva:

|

Szerző:

Az adóhatóság tájékoztatása szerint 17 településen összesen 226 ellenőrzést végeztek, s elsősorban a betakarítási munkák, a szüreti és borfesztiválok, valamint a kapcsolódó feldolgozóipari területeken tartottak razziát.

Forrás: VG

Tovább olvasom

Legtöbbet megtekintett

Copyright © 2023. agrotrend.hu | Minden jog fenntartva!