Agrárgazdaság
Hamisítvány az Ukrajnában forgalmazott borok 30-60 százaléka
Állami borászati felügyelőség létrehozását kezdeményezték az ukrán bortermelők, mert az Ukrajnában forgalmazott borok nagy része hamisítvány, közölte hétfőn Volodimir Kucserenko, az Ukrvinprom borászati vállalat vezérigazgató-helyettese kijevi sajtókonferenciáján.
Mint Kucserenko elmondta, az Ukrvinprom vállalat nyílt levélben fordult Jurij Melnik agrárpolitikai miniszterhez, amelyben kérte, hogy hozzon létre a minisztériuma mellett állami borászati felügyelőséget a bortermékek minőségének ellenőrzésére, jelentette az UNIAN hírügynökség.
A felállítandó hivatal hatáskörébe tartozna Kucserenko szerint minden importált vagy Ukrajnában előállított és forgalmazott bor minőségellenőrzése, mivel jelenleg az országban nincs ilyen felelős szerv. Az Ukrvinprom úgy becsüli, hogy Ukrajnában a borászati termékek 30-60 százaléka hamisított.
Az agráripari minisztérium a borászati felügyelet létrehozására irányuló korábbi kéréseket pénzhiányra való hivatkozással rendre visszautasította.
Az ukránok évi 320 millió palack bort fogyasztanak, de ebből 280 millió nem minőségi bor.
Forrás: MTI
Agrárgazdaság
MVH: megkezdődött a tejtermelők nemzeti támogatásának kifizetése
A gazdasági válság okozta nehézségek enyhítése érdekében döntött a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium az előrehozott kifizetések mellett.
A támogatási határozatok postára adásával szinte egy időben megkezdődött a termelők tejtámogatási pénzének átutalása is. Ezek az összegek a jövő hét első felében már a gazdálkodók számláján lesznek.
A 7.719 tejtermelőnek mintegy 16 milliárd forintot fizet ki az MVH. A támogatásra jogosult tejtermelők történelmi bázisjogosultságonként 8,30 forint támogatást kapnak – emlékeztetett a sajtófőnök.
Forrás: MTI
Agrárgazdaság
Egyetlen pályázat érkezett a balatoni halászat tógazdaságaira
A közelmúltban átalakított halászati társaságnak több mind egymilliárd forintos tartozásállományt kellene "ledolgoznia" ingatlanjai értékesítésével. A szeptember közepén meghirdetett pályázatokban a balatonlellei (irmapusztai), a fonyódi, a buzsáki, a mórichelyi, a pogányszentpéteri és a varászlói tógazdaságokat, valamint az irmapusztai halfeldolgozót kínálták eladásra, összesen mintegy 2,5 milliárd forintnyi bevételt remélve az ügyeletektől.
Hegedűs Gyula tájékoztatása szerint október 19-én értékelik ki az egyetlen beérkezett pályázatot, amiről előzetesen csak annyit árult el, hogy az nem érinti a Balaton vízgyűjtőjén található, a balatoni halutánpótlást biztosító lellei és buzsáki egységeket. Az, hogy a sikertelen tender után lesz-e újabb kiírás, a tulajdonosi döntéstől függ – tette hozzá.
Forrás: MTI
Agrárgazdaság
Lecsapott a szüretelőkre az APEH
Forrás: VG
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
Drágulhat a gabonaimport
-
Hírek2 év telt el a létrehozás óta
Közel harmincezren az Erdõbarát Rendezvényeken
-
Agrárgazdaság17 év telt el a létrehozás óta
Péntekig kell adóbevallást küldeni
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
Gráf: Az erős forint nem segíti a magyar agráriumot
-
Agrárgazdaság16 év telt el a létrehozás óta
A vidékfejlesztési politika csak versenyképes agrárszektorral párosulva lehet eredményes!
-
Hírek8 év telt el a létrehozás óta
Elkezdődött az agrártámogatási egységes kérelmek benyújtásának időszaka
-
Hírek8 év telt el a létrehozás óta
Kiaknázatlanok a magyar-román agrárkapcsolatok
-
Hírek9 év telt el a létrehozás óta
Talajélet javítására specializált készítményt kellett kivonni a forgalomból